Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Січень

11 січня – Міжнародний день заповідників та національних парків

 

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

 Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.

Основну загрозу біорізноманіттю становить необдумана та безвідповідальна діяльність людини. Спостерігається катастрофічне зменшення площі територій водно – болотних угідь, степових екосистем, природних лісів. Знищення навколишнього середовища відбувається внаслідок розорювання земель, вирубування лісів з подальшою зміною цільового призначення земель, осушення або обводнення територій, промислового, житлового та дачного будівництва тощо. З метою припинення процесів погіршення стану навколишнього природного середовища необхідно, насамперед, розширити існуючі та створити нові об’єкти природно – заповідного фонду.

 29 січня - Міжнародний день мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни 

 

   День мобілізації зусиль проти загрози ядерної війни відзначається з 1985 року, з моменту прийняття Делійської декларації про принципи вільного від ядерної зброї та ненасильницького світу, в якій міститься заклик до припинення гонки ядерного озброєння, скорочення та поступової ліквідації ядерних арсеналів і усунення загрози ядерної війни. Декларація була прийнята на нараді голів держав і урядів Індії, Аргентини, Греції, Мексики, Танзанії та Швеції.

Лютий

Лютий-березень – Всеукраїнська екологічна акція по охороні квітів-первоцвітів «Первоцвіт»

 

Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини.

 Мета акції – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин, спрямувати зусилля громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів. Адже більшість рідкісних декоративних рослин, що занесені до Червоної книги України, зникають через винищення їх людиною. Найяскравіше ця тенденція простежується на прикладі первоцвітів, які збираються головним чином для продажу.

2 лютого – Всесвітній День охорони водно-болотяних угідь

2 лютого в 1971 року в Іранському місті Рамcар підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином, як середовища існування водоплавних птахів (Рамсарська конвенція). В 1996 року постійний комітет Конвенції вибрав 2 лютого – річницю підписання Рамсарської конвенції, – як дату святкування та проголошення Конвенції про водно-болотяні угіддя на усій земній кулі. Святкування повинно висвітлити важливість водно-болотних угідь для людей та потребу їх розумного використання. Водно-болотні угіддя є важливими для збереження біорізноманіття. Цей день існує, зокрема, для того, щоб показати, що водно-болотні угіддя є добре захищеними.

19 лютого – Міжнародний день захисту морських ссавців (День китів)

Міжнародний день захисту морських ссавців вважається днем захисту не лише китів, але й усіх морських ссавців та інших живих істот морів та океанів. Святкується з 1986 року, коли, після 200-річного винищення китів, Міжнародна китова комісія ввела заборону на китовий промисел і на торгівлю китовим м’ясом. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції із захисту китів та інших морських ссавців. В Україні це свято можна назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які мешкають у наших солоних водах.

Березень

3 березня – День дикої природи

26 грудня 2013 року – Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою постановила відзначати 3 березня День дикої природи. У резолюції з цього приводу зазначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту.

3 березня 1973 була прийнята Конвенція, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відома як СІТЕС. Під міжнародною охороною сьогодні знаходяться 5600 видів тварин і 30 тисяч рослин. Учасниками Конвенції є 176 держав.

У секретаріаті СІТЕС сподіваються, що нова дата допоможе привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.

14 березня – Всесвітній день дій проти гребель, на захист річок, води, життя

Міжнародний день дій проти гребель наголошується за ініціативою громадської організації «Міжнародна мережа річок» (США). "За річки, воду і життя" - девіз цього дня. У березні 1997 року в Бразилії, в місті Курітіба, відбулася Перша міжнародна конференція проти будівництва крупних гребель, яка встановила щорік 14 березня відзначати день боротьби з греблями в захист Річок, Води і Життя. Конференція призвала всі дії проводити під гаслом: "Хай вода несе життя, а не смерть!" і призвала уряди, міжнародні агентства і інвесторів встановити мораторій на будівництво крупних гребель, поки не буде вироблена міжнародна незалежна експертиза проектів їх зведення, а також компенсований збиток людям і природі.

21 березня – Всесвітній день лісів

Вперше ідея відзначати Міжнародний день лісу виникла на 23-й Генеральній Асамблеї Європейської конфедерації сільського господарства у 1971 році. Роком пізніше Всесвітня Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) підтримала ідею Міжнародного дня лісу як привід проінформувати суспільство про важливість збереження лісів.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла 21 грудня 2012 резолюцію, у якій 21 березня, починаючи з 2013 року, було оголошено Міжнародним днем ​​лісів.

Резолюція закликає всі держави-члени організовувати заходи, що стосуються всіх типів лісів та дерев, наприклад, кампанії посадки дерев.

22 березня – Всесвітній день води (Всесвітній день охорони водних ресурсів)

Всесвітній день води бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 року в Ріо-де-Жанейро. Генеральна асамблея ООН оголосила

22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року). Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту.

З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У червні 1999 року в Лондоні на ІІІ Конференції міністри екології і охорони здоров’я 35 європейських країн, у тому числі й України, підписали Протокол по проблемах води і здоров’я, зобов’язавшись оберігати своїх громадян від захворювань, пов’язаних із забрудненням води, захищати водні ресурси, створювати системи усунення небезпечних ситуацій.

23 березня – Всесвітній метеорологічний день

Щороку 23 березня Всесвітня Метеорологічна Організація (ВМО), 188 її стран-членів і світова метеорологічна спільнота святкують Всесвітній метеорологічний день. Цього дня наголошується набуття чинності в 1950 р. Конвенції ВМО, відповідно до якої була створена Організація. Згодом, а саме в 1951 році, ВМО отримала статус спеціалізованої установи системи Організації Об’єднаних Націй.

28 березня – Всесвітня акція "Година Землі"

Година Землі була започаткована в Сіднеї (Австралія) в 2007 році, вже через рік ця подія стала світовою екологічною ініціативою, до якої долучилося більше 100 мільйонів людей у 35 країнах світу, а в 2009 році й Україна, разом з 87 іншими країнами світу, також долучилася до всесвітньої акції.

Година Землі має на меті продемонструвати урядам країн світу, бізнес організаціям та людям, що дії проти глобального потепління не тільки необхідні, але й можливі.

 

 

Квітень

 

1 квітня – Міжнародний день птахів (День зустрічі птахів)

Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково наголошується саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. Вперше цей день, як масове дитяче свято, став проводитися в Сполучених Штатах Америки. Організатором виступив педагог з містечка штату Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбургська телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

7 квітня - Всесвітній День Здоров’я

Ідея всесвітнього дня здоров’я була висунута на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в 1948 році. З 1950 року цей день наголошується 7 квітня в день ратифікації Статуту ВОЗ. ВОЗ – міжурядова спеціалізована установа ООН, покликана координувати міжнародну співпрацю в області охорони здоров’я і надавати допомогу державам в поліпшенні медичного обслуговування. Метою ВОЗ є досягнення всіма народами можливо вищого рівня здоров’я. У Статуті ВОЗ здоров’я визначене як стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, а не лише як відсутність хвороб і фізичних дефектів.

15 квітня – День екологічних знань

Важливе завдання дня – інформованість громадськості про стан справ у сфері екологічної безпеки, дотримання місцевими суб’єктами чинного природоохоронного законодавства. День відзначається шляхом організації та проведення конференцій і семінарів, круглих столів, присвячених питанням екології.

Третя субота квітня – Всеукраїнський день довкілля

Відзначається в Україні щороку, починаючи з 1999 року Встановлений Указом Президента України «Про День довкілля» на підтримку ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України і громадських природоохоронних організацій з метою розвитку діяльності, започаткованої Всеукраїнською акцією «Дерево Життя» та іншими громадськими ініціативами.

Ця дата покликана відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однієї з важливих в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.

 

Вхід на сайт
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930