Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Угоду було підписано ще у 2003 році
Рада дозволила створення реєстру викидів та перенесення забруднювачів. Таке рішення було прийнято сьогодні під час засідання Верховної Ради України, за нього проголосували 233 народних депутатів.
Народні обранці ухвалили Закон "Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів і перенесення забруднювачів", який було підписано ще у 2003 р. Він набирає чинності для України на 90-й день з дати здачі на зберігання її ратифікаційної грамоти.
У Протоколі визначаються основні елементи системи реєстру викидів і перенесення забруднювачів; порядок збору і зберігання доступної для компетентних органів документації про дані, за допомогою яких була отримана звітна документація; порядок забезпечення доступу громадськості до інформації, яка міститься в реєстрі викидів і перенесення забруднювачів; умови конфіденційності такої інформації, якщо публічне її розкриття буде мати негативні наслідки; участь громадськості у розробці відповідних національних реєстрів; порядок захисту прав осіб, які вважають, що їхній запит на доступ до інформації було проігноровано чи неправомірно відхилено; умови міжнародного співробітництва; порядок здійснення контролю виконання та удосконалення Протоколу нарадою сторін; набрання чинності та виходу з Протоколу тощо.
Таким чином, планується надати громадськості ширший доступ до інформації, створивши реєстри викидів і перенесення забруднювачів, які сприятимуть участі громадськості у процесі ухвалення рішень з питань, що стосуються довкілля, а також скорочення та запобігання його забрудненню.
http://ua.112.ua/ekonomika/rada-dozvolyla-stvorennia-reiestru-vykydiv-ta-perenesennia-zabrudniuvachiv-289343.html
Еконовини |
Переглядів: 295 |
Дата: 03.02.2016
|
|
Мінекономрозвитку затвердило план комплексних перевірок підприємств на 2016 рік, який передбачає суттєве поліпшення умов для роботи бізнесу.
З нового року кілька органів державного нагляду (контролю) зможуть перевіряти підприємство тільки одночасно, а не по черзі, як це було раніше.
«Захистити бізнес від надмірного втручання органів державного контролю у діяльність є однім із завдань Мінекономрозвитку», - підкреслює заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівник апарату Юлія Клименко.
До Плану комплексних планових заходів державного нагляду (Наказ Мінекономрозвитку від 30.11.2015 № 1553) увійшли понад 13 тисяч компаній різних форм власності, з різних секторів економіки та з різними ступенями ризику.
Нагадаємо, законопроекти №2531а, №2418а та №2422а, які передбачають обмеження термінів та кількості перевірок, ще очікують на друге читання у ВРУ. Отже Мінекономрозвитку скористалось ст. 4 чинного Закону України № 877 «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» для прискорення втілення реформи державного контролю.
Вже сьогодні 13 тисяч суб’єктів бізнесу знатимуть, коли до них прийдуть із перевіркою та хто саме прийде. Перевірка відбуватиметься у визначений термін та раз на рік. Усі органи контролю, які запланували перевірити даного суб’єкта, зможуть його перевірити виключно у визначені дати. Суттєва перевага полягає ще й у тому, що планова перевірка не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а для суб'єктів малого підприємництва - п'яти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Сьогодні різні органи держнагляду проводять перевірки суб’єктів господарювання протягом року в довільному порядку, що відволікає ресурси бізнесу. В Плані комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2016 рік зазначені: назва суб’єкта господарювання, ідентифікаційний код або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця, перелік органів державного нагляду (контролю), які мають перевірити цього суб’єкта господарювання та дата початку проведення комплексного планового заходу.
Кожен орган перевірки, зазначений у комплексному плані, зобов'язаний дотримуватися дати початку перевірки, а також привести у відповідність дату зазначену у його плані заходів державного нагляду (контролю).
Ознайомитися з планом комплексних перевірок можна тут:
http://me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=1eb84992-30e3-41f8-80d0-918638241a3a&title=CHergoviiKrokNaZmenshenniaTochokDotikuBiznesuTaPereviriaiuchikhOrganiv
або тут:
http://brdo.com.ua/inspections.html
Еконовини |
Переглядів: 363 |
Дата: 01.02.2016
|
|
Звертаємо вашу увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України № 1173 від 16.12.2015 року (опубліковано в Урядовому кур’єрі 19.01.2016 р. №10) внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року «Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами».
Відповідно до нової редакції постанови для отримання спеціального дозволу на користування надрами заявнику, як і раніше, необхідно звертатися безпосередньо до Державної служби геології та надр (Держгеонадра). Новизна полягає в тому, що Держгеонадра, в свою чергу будуть самостійно, без залучення суб’єкта господарювання, здійснювати погодження надання надр у користування у Мінприроди та інших органах виконавчої влади.
Для здійснення погодження надання надр у користування Держгеонадра не пізніше дня, що настає за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді до Мінприроди та інших органів виконавчої влади. Видача дозволу здійснюється на підставі заяви і документів, зазначених у додатку 1 до Постанови Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 р. Подання додаткових документів для отримання погодження Мінприроди не вимагається.
Нова редакція постанови набула чинності 19.01.2016 р. Відповідно, всі заяви про погодження надання надр у користування, що надійшли до Мінприроди до 19.01.2016 р. будуть розглянуті комісією Мінприроди з питань погодження надання надр у користування відповідно до діючої на момент подання заяви редакції постанови. Всі заяви, що будуть надходити до Мінприроди, починаючи з 19.01.2016 р., повертатимуться заявникам без розгляду. Наголошуємо, що у зв’язку з набуттям чинності нової процедури погодження Мінприроди зобов’язане ухвалити рішення щодо всіх заяв, наявних в міністерстві, в тому числі тих, розгляд яких відкладався з різних обставин. Всі пакети документів, зареєстровані в міністерстві станом на 16.01.2016 року були розглянуті на засіданні комісії в цей день. Пакети документів, що будуть повертатись з Державної екологічної інспекції впродовж лютого будуть додатково розглянуті комісією за старою процедурою наприкінці місяця.
Принагідно нагадуємо, що з порядком денним та протоколами засідань Комісії Мінприроди з питань погодження надання надр у користування можна ознайомитись на сайті Мінприроди за посиланням htt://www.menr.gov.ua/nadrokorystuvannia.
25.01.2016 р. в Держгеонадра буде проводитись міжвідомча нарада, під час якої планується узгодити механізм взаємодії Держгеонадра з Мінприроди та іншими органами викоавчої влади в ході отримання погоджень на надання надр у користування, після чого відповідні зміни будуть внесені до відомчих нормативно-правових актів.
Еконовини |
Переглядів: 288 |
Дата: 01.02.2016
|
|
Виконувача обов'язків міністра екології та природних ресурсів Сергія Курикіна звільнили через підозру в причетності до махінацій з тендером щодо закупівлі LED-світильників.
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк
Кабінет міністрів України звільнив виконувача обов'язків міністра екології та природних ресурсів Сергія Курикіна за махінації з тендером щодо закупівлі світлодіодних пристроїв для мереж освітлення. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду у середу, 27 січня, передає прес-служба Кабміну.
Про причетність Курикіна до можливого розкрадання 550 мільйонів гривень коштів Кіотського протоколу свідчать результати службового розслідування, оприлюднені під час засідання. Одразу після їхнього оголошення прем'єр-міністр Арсеній Яценюк виніс на розгляд уряду рішення про звільнення виконувача обов'язків міністра екології і природних ресурсів, а також директора департаменту кліматичної політики міністерства Владислава Вежнина та директора ДП "Укрекоінвест" Олексія Коваля.
Яценюк звернувся до керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника взяти ці матеріали під особистий контроль та відкрити "порушити реальне кримінальне провадження і взяти цих корупціонерів". "І не допустити того, щоб вони зараз швидко покинули територію України", - наголосив прем'єр.
За словами Яценюка, компанія "Агротехбуд", яка виграла тендер на придбання нових освітлювальних приладів, містить ознаки фіктивності. При цьому загалом свої заявки подали вісім компаній, шість з яких є реальними.
Еконовини |
Переглядів: 380 |
Дата: 01.02.2016
|
|
Якщо депутати Верховної Ради на одному з найближчих пленарних засідань не затвердять кандидатуру нового міністра екології України, до кінця літніх парламентських канікул відомство може залишитись обезголовленим.
Таку думку висловив у ході інформаційного марафону «Детоксикація міністерства» на телеканалі NewsOne глава Департаменту правової та міжнародної політики Міністерства екології та природних ресурсів Володимир Бучко, інформує «Слово і Діло».
«Посаду міністра обов'язково треба займати, оскільки Світлана (Коломієць – ред.), згідно закону, не може виконувати всі функції, які були в міністра. Закон чітко обмежує її повноваження», – розповів Бучко.
На питання журналістів, чи може відомство залишитися взагалі без керівника до початку наступної парламентської сесії, Бучко відповів, що такий варіант не виключений, але тоді уряд повинен буде призначити виконувача обов'язків міністра.
Крім того, за словами Бучка, ним не може залишатись нинішній в. о. очільника Мінекології Світлана Коломієць, оскільки обов'язки міністра несумісні з її посадовими обов'язками керівника відомчого апарату.
«Згідно закону, заступник міністра-керівник апарату є державним службовцем. Міністр – це політична фігура. Суміщати в одній посаді державного службовця і політичну фігуру було би трохи нелогічно. Тому все одно, якщо Кабмін прийде до рішення призначати в. о., то це має бути інша людина, оскільки у керівника апарату дуже багато інших обов'язків», – підкреслив чиновник.
Додамо, що кандидатура Володимира Бучка такожрозглядається як можлива заміна екс-міністру Шевченку на посаді керівника Мінекології. Як стверджує сам кандидат, його висуває «Блок Петра Порошенка», однак остаточне рішення щодо єдиної кандидатури має прийняти рада коаліції.
Між тим, за наявною у «Слова і Діла» інформацією, прем'єр-міністр України вже визначився з новим головою Мінприроди: претендентом Яценюка на це крісло є нинішній заступник міністра регіонального розвитку й будівництва Роман Чуприненко.
Еконовини |
Переглядів: 296 |
Дата: 20.07.2015
|
|
Мораторій на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами продовжено
Державна регуляторна служба нагадує підприємцям та лідерам громадських об’єднань підприємців про продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами.
З 2014 року в Україні діє мораторій на проведення перевірок підприємців контролюючими органами. Так, статтею 31 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (зі змінами, внесеними Законом України від 31.07.2014 № 1622-VII) заборонено проведення перевірок контролюючими органами підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців. Виключення становлять перевірки, що проводяться Державною фіскальною службою, за наявності дозволу Кабінету Міністрів України або за ініціативи суб’єкта господарювання щодо його перевірки.
Аналогічний мораторій на перевірки запроваджено й у 2015 році. Але, на відміну від попереднього мораторію, у 2015 році, крім Державної фіскальної служби України, право на здійснення перевірок без отримання дозволу Кабінету Міністрів України або заявки суб’єкта господарювання щодо його перевірки надано Державній фінансовій інспекції України.
Крім зазначеного, Державна регуляторна служба завертає увагу підприємців, що у відповідності до частини 3 розділу ІІ Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII, Державною фіскальною службою України у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Зазначене обмеження не поширюється:
- з 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість;
- з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібно роздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
|
Еконовини |
Переглядів: 307 |
Дата: 08.07.2015
|
|
|
|